HABERLER

thumbs_b_c_a5fb9d7e47302a0a051c4fbd2773d4e2.jpeg

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün katkıları Üsküdar Belediyesi iş birliğiyle Uluslararası Bağımsız Sinema ve Sanat Derneği tarafından ilk kez düzenlenecek olan Uluslararası Distopya Film Festivali'nin danışma kurulu belirlendi.

4880382.jpg-r_654_368-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları, Üsküdar Belediyesi iş birliğiyle, Uluslararası Bağımsız Sinema ve Sanat Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Distopya Film Festivali’ne başvurular başladı. 10-12 Aralık 2021 tarihleri arasında bu yıl ilk defa düzenlenecek olan festivalde; Türkiye’de distopya türünde yapılan filmlere alan açmak, film türlerinin çeşitliliğini dengelemek, çağı yakalayan yenilikçi filmlere fırsat eşitliği yaratarak filmlerin ve yönetmenlerin festival çatısı altında seyirciyle buluşması amaçlanıyor.

uluslararasi_distopya_film_festivalinin_panel_konusmacilari_belli_oldu_h17509_2c7bc.jpeg

Bu yıl 10-12 Aralık tarihleri arasında ilk kez sinemaseverlerle bir araya gelecek olan Uluslararası Distopya Film Festivali’nin Akademi Bölümü’nde “Distopya-Teorik ve Eleştirel Yaklaşımlar” başlığı altında dokuz ayrı konuşmacının yer alacağı paneller dizisi düzenlenecek.

logo.jpeg

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları, Üsküdar Belediyesi iş birliğiyle, Uluslararası Bağımsız Sinema ve Sanat Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Distopya Film Festivali’ne başvurular başladı.

SINEFESTO_LOGO.png

Dünyadaki yeni teknolojik gelişmeler üzerine gerçekleşecek sunumlar dizisinde; AKINSOFT ve AKINROBOTICS’in kurucusu, Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür Akın, Cold Spring Harbor Laboratuvarı’nda kök hücre ve kanser üzerine araştırmalar yapan Dr. Semir Beyaz, Locomation.ai Şirketi kurucu ortağı ve CTO Dr. Tekin Meriçli, BlockchainIST Center direktörü  Dr. Bora Erdamar, Astrofizikçi, Popüler Bilim yazarı Dr. Selçuk Topal, GDDART, Qodeakademi, Banliyo Ses ve Müzik Stüdyosu kurucu ortağı, Dijital Sanatçı Gökhan Doğan, Gelecek Bilimde kurucu ortağı ve Yüksek Elektrik-Elektronik mühendisi Burak Çankaya yer alıyor.

website_logo_transparent_background.png

Distopya türünde film yapmak isteyenlere destek 
Tür çeşitliliğini dengelemek ve çağı yakalayan yenilikçi filmlere fırsat eşitliği yaratmak amacıyla hayata geçirilen Uluslararası Distopya Film Festivali; distopya türü film yapmak isteyen sinemacılara destek sağlayacak. Sadece distopya temalı kısa film senaryolarının katılabileceği yarışmada, En İyi Senaryo Ödülü’nü alan projenin filme dönüşmesi sürecinde Uluslararası Bağımsız Sinema ve Sanat Derneği mentörlük edecek.

uluslararasi-distopya-film-festivali-2021-021159800-1632481116-0.jpeg

Yeni bir dünya ancak yeni bir dille, farklı bir söylemle mümkün. İnsanın değişimi bugünden yarına olacak kısa bir evrim değil elbette. Bize yüzyıllarca sürmüş gelen insanlık tarihi evrenin yaşıyla kıyaslandığında henüz bebeklik dönemini yaşıyor.

 

BU ETKİNLİK T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI TARAFINDAN DESTEKLENMİŞTİR.

SGM_Log_kirmizi (1) (2).png